Firma 2P Servis s.r.o. – zaměstnavatel OZP

Na počiatku bolo svetlo, ale na začiatku našej firmy bolo veľké sociálne cítenie a veľká túžba pomáhať. Všade okolo nás sú ľudia, ktorí potrebujú pomôcť. Jednou z takýchto skupín sú ľudia so zdravotným postihnutím. Pán Peter Pajma a Petr Malcat, zakladatelia a konatelia firmy, si ale veľmi dobre uvedomovali, že jednorazová pomoc v podobe finančnej injekcie nič nerieši. A tak založili v roku 2009 firmu, ktorá dala ľuďom s postihnutím prácu. Od tej doby zamestnáva naša firma viac ako 90% všetkých zamestnancov OZP. Vďaka tomu máme možnosť poskytovať Náhradné plnenie.
Založenie firmy žiadalo veľkú odvahu a nadšenie, našťastie sa práve takí ľudia okolo p. Pajmy a p. Malcáta pohybovali. A tak vznikla rýdzo česká firma orientovaná na textilnú výrobu a predaj profesijných odevov pre oblasť zdravotníctva, gastro priemysle, hoteliérstvo či sociálnych služieb. Dnes v našej ponuke nájdete aj voľnočasové odevy, bielizeň, bytový textil a iné. Veľký dôraz je kladený na kvalitu materiálov i spracovania. V dnešnej dobe zamestnáva firma 2P Servis s.r.o. osoby s ľahším aj ťažším postihnutím. V našich radoch sú vozičkári aj ľudia s mentálnym postihnutím. To ale neznamená nekvalitu našich výrobkov, naopak. Ľudia s hendikepom dostali šancu zaradiť sa do pracovného procesu, byť aspoň čiastočne sebestační a hlavne získali pocit užitočnosti. Toto všetko im dala naša firma a oni jej to vracia svoju lojalitou a kvalitnou prácou. Záujmom každého zamestnanca je kvalitne odvedená práca.
Kvalita výrobkov je naozaj kľúčové, firma 2P Servis s.r.o. si preto stanovila tieto pravidlá a zásady:

 • • Prevencia nedostatkov má prednosť pred zisťovaním vád
  • Kvalitu určuje zákazník
  • Kvalita nevzniká až pri kontrole
  • Kvalitu ovplyvňuje každý zamestnanec
  • Nekvalitné produkt ovplyvňuje ekonomiku a nahráva konkurenciu
  • O kvalitu sa musíme starať stále

Odmenou za našu svedomitú a kvalitnú prácu je pre nás prestížne ocenenie Nadačného fondu na podporu zamestnávania osôb so zdravotným postihnutím, ktorý nám udelil Certifikát na používanie ochrannej známky „Práca postihnutých“ a Česká kvalita. Boli sme prvý v Plzenskom kraji a sme na to náležite hrdí.
Tiež podporujeme projekt Dobrý anjel a klub Srdcerváč.
A slovo na záver? „Neusínajú na vavrínoch. Neustále sledujeme trendy a vylepšujeme náš výrobný program, veď dopyt je premenlivá, tak aj ponuka musí byť. Ale služby musia byť stále perfektné a naše výrobky kvalitné. “

Za dôležitú a pre mnohých zaujímavou informáciu k úspore financií považujeme spomenúť ten fakt, že sme zamestnávateľ s viac ako 80% osôb so zmenenou pracovnou schopnosťou a poskytujeme odberateľom nad 25 zamestnancov náhradné plnenie na všetok zakúpený tovar.